Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
LT-AM flags.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Armėnijos Respublikos Prezidentą Armeną Sargsianą ir visus šalies žmones Respublikos dienos metinių proga.

Šalies vadovė palinkėjo, kad nuosekliai plėtojamas atviras Lietuvos ir Armėnijos bendradarbiavimas dvišaliu ir ryšių su Europos Sąjunga lygiu neprarastų pagreičio bei atvertų dar daugiau galimybių mūsų valstybėms siekti bendrų tikslų, o piliečiams drauge įgyvendinti naudingus verslo, prekybos, kultūros, mokslo ir kitų aktualių sričių projektus.

Valstybės vadovė Armėnijai ir visiems jos žmonėms palinkėjo klestėjimo, visokeriopos sėkmės ir vienybės.

Užsienio politika ir diplomatija »
LT-AM flags.jpg

Gegužės 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Armėnijos užsienio reikalų ministrą Zohrabą Mnatsakanyaną ir visus Armėnijos žmones Respublikos dienos proga. Šiandien Armėnija mini pirmosios respublikos paskelbimo 101-ąsias metines.

Sveikinimo laiške ministras pažymėjo, kad Lietuva toliau palaikys Europos Sąjungos ir Armėnijos ryšių gilinimą įgyvendinant ES ir Armėnijos visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimą. L. Linkevičius taip pat pasidžiaugė dinamiškai besiplėtojančiais Lietuvos ir Armėnijos dvišaliais santykiais.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.1.jpg

Ambasada ir lietuvių bendruomenė dalyvavo Europos dienų mugėje Jerevane.

Gegužės 22 d. Europos dienos šventės proga Lietuvos ambasada Armėnijoje pristatė Vila Komoda profesionalių virėjų pagamintą lietuvišką virtuvę.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Armėnijoje »
2.jpg

Balandžio 21-26 d. Armėnijoje lankėsi Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos auklėtiniai. Prieš metus Kaune prasidėjęs bendras muzikinis projektas “Draugystės tiltai: Lietuva-Armėnija” su Vanadzor meno mokykla šiais metais vyksta Armėnijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
4.jpg

Lietuvos narystės NATO 15-metis paminėtas balandžio 12 d. Armėnijos menininkų sąjungoje atidarytoje fotografijų parodoje. Dėkojame Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijai už bendradarbiavimą.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
1.jpg

Balandžio 4 d. Frankofonijos dienų Armėnijoje proga Jerevano Valstybiniame universitete pristatytas M. Jablonskytės dokumentinis filmas "Lituanie, mano laisve". Dėkojame Jerevano universitetui už bendradarbiavimą.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
3.jpg

Kovo 22 d. ES ambasadorius Piotras Švitalskis (len. Piotr Świtalski) ir ambasadorė Izolda Bričkovskienė pasveikino pirmojo Lietuvai skirto renginio dalyvius pagal ES finansuojamą projektą „EU at LOFT Gyumri“. Visuomenei buvo pristatyta Lietuvos istorija, kultūra ir tradicijos. Gyumri jaunieji atlikėjai atliko žymius lietuvių kompozitorių kūrinius, o lietuvių bendruomenės nariai pravedė kiaušinių marginimo pamoką.

Lietuviai Armėnijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Lietuvos delegacija dalyvavo 89-oje tarptautinėje Europos jaunimo parlamento sesijoje Armėnijoje. Apsilankymo ambasadoje metu su jaunaisiais parlamentarais aptarta Lietuvos ir Armėnijos bendradarbiavimas.

o.jpg
Kovo 11-sios paminėjimas Įkelta2019.03.11

Pirmasis ambasados organizuotas protmušis (viktorina) su Armėnijos Lietuvių bendruomene, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, Kovo 11-ajai paminėti.

Lietuviai Armėnijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
b.jpg
Užgavėnių šventė Įkelta2019.03.04

Švenčiame Užgavėnes ir Barekendan‘ą (armėnų festivalis) su lietuvių bendruomene. Tradicinis šventės patiekalas - blynai su įvairiais priedais ir armėnų saldumynais, lydimi šokių, dainų ir kaukių. Ši šventė atitinka tradicijas kitose pasaulio dalyse, pavyzdžiui, „Mardi Gras“ ir karnavalai.

Lietuviai Armėnijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.JPG

Vasario 15 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Jerevane paminėjo 101-ąsias Valstybės atkūrimo metines surengdama priėmimą ir Lietuvos soprano Astos Krikščiūnaitės ir Armėnijos pianistės Hripsime Aghakaryan koncertą. Koncerto metu skambėjo Lietuvos kompozitorių B. Kutavičiaus, J. Gruodžio, Armėnijos ir kitų užsienio kompozitorių kūriniai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
50688991.jpg

Sausio 24 d. Pasaulio ekonomikos forume Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dvišalio pokalbio susitiko su naujuoju Armėnijos premjeru Nikolu Pašinianu.

Užsienio politika ir diplomatija »
Ministers.jpg

Sausio 21 d. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino naujai paskirtą Armėnijos užsienio reikalų ministrą Zohrab Mnatsakanyan ir užtikrino, kad Lietuva tvirtai remia Armėnijos siekį glaudžiau bendradarbiauti su ES.

Užsienio politika ir diplomatija »
LT-AM flags.jpg

Sausio 15 d. Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasveikino naujai išrinktą Armėnijos Nacionalinės Asamblėjos pirmininką Ararat Mirzoyan ir patikino, kad Lietuvos ir Armėnijos parlamentiniai ryšiai,  glaudus ir draugiškas dialogas tarp valstybių ir žmonių stiprės.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata