Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos gynybos ministru

Sukurta 2019.10.15 / Atnaujinta 2020.01.07 16:54
   Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos gynybos ministru
   Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos gynybos ministru

   Spalio 15 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos Gynybos ministru Davidu Tonoyanu. Susitikimo metu ambasadorė pažymėjo, kad Lietuva suinteresuota stiprinti santykius su Armėnija, remia demokratinių reformų įgyvendinimą, yra pasirengusi dalintis gerąja patirtimi įvairiose srityse.

   Kalbant apie Lietuvos ir Armėnijos ryšius gynybos ir saugumo srityje, akcentuotas ilgametis pozityvus bendradarbiavimas tiek dvišaliame, tiek daugiašaliuose Europos Sąjungos ir NATO formatuose. Atskirai išskirtas bendradarbiavimas tokiose srityse kaip karo medicina, puskarininkių rengimas, anglų kalbos mokymai, aptartas šiuo metu vykstantis struktūruotų konsultacijų dėl tolesnių ilgalaikių Rytų partnerystės tikslų procesas bei galimybė stiprinti saugumo dimensiją šios politikos rėmuose.

   Susitikime taip pat dalyvavo naujai paskirtas, Sakartvele reziduojantis Lietuvos gynybos atašė Armėnijai, plk. ltn. Nerijus Tamošaitis.

   Armėnijos Gynybos ministras D. Tonoyanas išreiškė norą toliau stiprinti bendradarbiavimą su Lietuva, pabrėžė reguliaraus abiejų šalių gynybos ministrų dialogo svarbą, interesą dalyvauti ES misijose ir operacijose bei glaudesnio regioninio bendradarbiavimo poreikį.

   Naujienlaiškio prenumerata