Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aptartas bendradarbiavimas su Armėnija švietimo, mokslo ir kultūros srityse

Sukurta 2020.09.24 / Atnaujinta 2020.09.28 17:17
  Aptartas bendradarbiavimas su Armėnija švietimo, mokslo ir kultūros srityse

  Rugsėjo 24 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos švietimo, mokslo, kultūros ir sporto ministru Arayiku Harutyunyanu aptarė bendradarbiavimo planus švietimo, mokslo, kultūros ir sporto srityse.

  Ambasadorė pabrėžė, jog Lietuva vertina ir remia Armėnijoje įvykusią demokratinę transformaciją ir Vyriausybės pastangas konsoliduoti jos rezultatus vykdant ambicingas reformas, taip pat ir švietimo ir mokslo srityje. Susitikimo metu aptartos galimybės keistis patirtimi naudojant dvišalius ar Europos Sąjungos instrumentus.

  I. Stanytė-Toločkienė pasidžiaugė sėkmingu Lietuvos ir Armėnijos bendradarbiavimu kultūros srityje, taip pat abiejų šalių vardą pasaulyje garsinančios operos atlikėjos Asmik Grigoryan pasiekimais. Atkreiptas dėmesys į Lietuvos ambasados Armėnijoje įgyvendinamą projektą - J. Baltrušaičio jaunesniojo stipendiją, kasmet skiriamą geriausią projektinį darbą parengusiam Armėnijos nacionalinio architektūros ir statybos universiteto studentui.

  Ambasadorė taip pat pažymėjo galimybę kartu su partneriais iš Lietuvos įgyvendinti į švietimo sritį nukreiptus projektus, kurie prisidėtų prie klimato kaitos padarinių švelninimo. Artimiausiu metu Lietuva planuoja įrengti saulės energijos elektrines dviejose Armėnijos mokyklose.

  Naujienlaiškio prenumerata