Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2.jpg

Balandžio 21-26 d. Armėnijoje lankėsi Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos auklėtiniai. Prieš metus Kaune prasidėjęs bendras muzikinis projektas “Draugystės tiltai: Lietuva-Armėnija” su Vanadzor meno mokykla šiais metais vyksta Armėnijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Balandžio 4 d. Frankofonijos dienų Armėnijoje proga Jerevano Valstybiniame universitete pristatytas M. Jablonskytės dokumentinis filmas "Lituanie, mano laisve". Dėkojame Jerevano universitetui už bendradarbiavimą.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
3.jpg

Kovo 22 d. ES ambasadorius Piotras Švitalskis (len. Piotr Świtalski) ir ambasadorė Izolda Bričkovskienė pasveikino pirmojo Lietuvai skirto renginio dalyvius pagal ES finansuojamą projektą „EU at LOFT Gyumri“. Visuomenei buvo pristatyta Lietuvos istorija, kultūra ir tradicijos. Gyumri jaunieji atlikėjai atliko žymius lietuvių kompozitorių kūrinius, o lietuvių bendruomenės nariai pravedė kiaušinių marginimo pamoką.

Lietuviai Armėnijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
o.jpg
Kovo 11-sios paminėjimas Įkelta2019.03.11

Pirmasis ambasados organizuotas protmušis (viktorina) su Armėnijos Lietuvių bendruomene, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, Kovo 11-ajai paminėti.

Lietuviai Armėnijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
b.jpg
Užgavėnių šventė Įkelta2019.03.04

Švenčiame Užgavėnes ir Barekendan‘ą (armėnų festivalis) su lietuvių bendruomene. Tradicinis šventės patiekalas - blynai su įvairiais priedais ir armėnų saldumynais, lydimi šokių, dainų ir kaukių. Ši šventė atitinka tradicijas kitose pasaulio dalyse, pavyzdžiui, „Mardi Gras“ ir karnavalai.

Lietuviai Armėnijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.JPG

Vasario 15 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Jerevane paminėjo 101-ąsias Valstybės atkūrimo metines surengdama priėmimą ir Lietuvos soprano Astos Krikščiūnaitės ir Armėnijos pianistės Hripsime Aghakaryan koncertą. Koncerto metu skambėjo Lietuvos kompozitorių B. Kutavičiaus, J. Gruodžio, Armėnijos ir kitų užsienio kompozitorių kūriniai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
f.jpg
Sausio 13 d. minėjimas Įkelta2019.01.14

Prisimename ir atiduodame pagarbą kovotojams už laisvę, prieš 28 metus sausio 13 d. apgynusiems Lietuvos nepriklausomybę.

Istorinė, kultūros diplomatija »
46444429_10156842145029304_1380072515186982912_o.jpg

Lapkričio 17-30 dienomis Lietuvos ambasada Armėnijoje dalyvavo Europos filmų festivalyje 2018, surengtame Jerevano, Giumri ir Diližano miestuose. Pristatyti trys lietuvių režisierių filmai: R. Buožio ir R. Darulio dokumentinis filmas "Rūta", D. Ulvydo istorinė drama "Emilija iš Laisvės alėjos" ir L. Lužytės filmas "Amžinai kartu".

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
20181031_144208~2.jpg

Minint Visų šventųjų dieną ir Vėlines, Lietuvos diplomatai užsienyje lankė šaliai nusipelniusių asmenybių, iškilių diplomatų ir visuomenės veikėjų, palaidotų užsienyje, kapus.

Istorinė, kultūros diplomatija »
6.jpg

2016 m. gegužės 21 d. Jerevano gatvėse pirmą kartą vyko Gatvės muzikos diena. Smagi lietuviška muzikos tradicija sukvietė nemažą būrį muzikos mylėtojų išeiti į Jerevano gatves ir dovanoti klausytojams geriausias savo dainas ir pasirodymus. Lietuvoje Gatvės muzikos diena buvo švenčiama 10-ąjį kartą, o Jerevane pirmoji Gatvės muzikos diena tapo Europos dienos šventinių renginių dalimi ir buvo skirta pažymėti Lietuvos ir Armėnijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metį.

Lietuviai Armėnijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata