Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija

Sukurta 2019.10.30 / Atnaujinta 2020.01.08 16:59
   Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija
   Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija
   Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija

   Spalio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos ministru Pirmininku Nikolu Pashinyanu ir aptarė Lietuvos ir Armėnijos santykių politinę ir ekonominę darbotvarkę, bendradarbiavimą Rytų partnerystės rėmuose, pasikeitė nuomonėmis dėl Kalnų Karabacho konflikto sprendimo.

   Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė pažymėjo, jog Armėnijoje vykstant reikšmingoms demokratinėms pertvarkoms, Lietuva iš naujo atranda šią šalį ir nori būti matoma kaip artima Armėnijos partnerė įgyvendinant reformas. Lietuva yra pasirengusi dalytis savo išmoktomis pamokomis ir sėkmės istorijomis teismų sistemos reformos, atsinaujinančios energetikos, atliekų rūšiavimo, investicijų pritraukimo, informacinių technologijų, kitose Armėnijos pusę dominančiose srityse.

   Pasak ambasadorės, Lietuva taip pat remia Armėnijos ryšių su Europos Sąjunga stiprinimą, aktyviai pasisako už dialogo dėl bevizio režimo Armėnijos piliečiams pradžią.

   Sveikindamas ambasadorę su paskyrimu, ministras pirmininkas Nikolas Pashinyanas pažymėjo, kad Armėnija ir Lietuva palaiko veiksmingą politinį dialogą, o tai sukuria gerą pagrindą dvišaliams santykiams plėtoti informacinių technologijų, turizmo, žemės ūkio srityse. N. Pashinyanas taip pat pabrėžė tiesioginio oro susisiekimo užmezgimo svarbą plėtojant verslo ryšius. 

   N. Pashinyanas padėkojo už ES ir Armėnijos visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimo ratifikavimą ir akcentavo didelę Lietuvos patirtį demokratijos stiprinimo srityje. Armėnija neabejotinai suinteresuota perimti Lietuvos patirtį šioje ir kitose srityse.

   Naujienlaiškio prenumerata