Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ARMĖNIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: 2/13 Babayan Street, 0037 Yerevan, REPUBLIC OF ARMENIA

plačiau »

Tel. +374 10 297 682/683; +374 10 29 76 82
El. paštas

Pirmąją Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premiją laimėjo Shogher Khachatryan

Sukurta 2017.11.21 / Atnaujinta 2017.11.21 14:11
   Ambasadorius E. Petrikas įteikia premiją laureatei S. Khachatryan Pirmąją Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premiją laimėjo Shogher Khachatryan
   Nugalėjusio architektūrinio projekto vizualizacija Pirmąją Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premiją laimėjo Shogher Khachatryan

   Lapkričio 2 d. iškilmingoje ceremonijoje Nacionaliniame Armėnijos architektūros ir statybos universitete buvo įteikta pirmoji Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo vardo premija magistratūros studijų studentei Shogher Khachatryan. Premiją laureatė gavo už savo darbą „Istorinės Kond rajono aplinkos išsaugojimas įterpiant etnografinį muziejų“. 1500 Eurų premijos laureatė buvo išrinkta ir grupės jaunų ir daug žadančių architektų, šiuo metu studijuojančių Nacionaliniame Armėnijos architektūros ir statybos universiteto magistratūros studijose.

   Apdovanotasis architektūrinis projektas padarytas labai įdomiame Jerevano Kondo rajone, kuris yra vienas iš seniausių dar iš XVIII a. išlikusių Jerevano rajonų. Kai kurie tebestovintys statiniai mena netgi viduramžius. Kond rajonas yra unikalus dėl savo išlikusios struktūros: dominuoja siauros gatvės, dviejų aukštų pastatai, kurie sujungti sienomis be langų taip izoliuojant vidinius kiemus nuo gatvių. Senieji plytų namai su specifiniais architektūriniais motyvais leidžia suprasti, kaip seniau turėjo atrodyti Jerevanas. Pasak projekto autorės M. Khachatryan "Mano projektas pagrįstas esminėmis Kondo savybėmis ir pagrindiniais elementais. Manau svarbu paminėti dviejų kalvų ir ant jų stovinčių bažnyčios ir mečetės tarpusavio ryšį. Tarp šių objektų įsispraudę 3 linijos gyvenamųjų pastatų yra išlaikę prieš šimtmečius susiformavusį gatvių tinkle, įvertinusi visa pastatų išsidėstymą nusprendžiau etnografinį muziejų įterpti vidurinėje linijoje.

   Lietuvos Respublikos ambasada Armėnijos Respublikoje kartu su "Petros Aloyan", fondu, įmone "Mediamax" ir Nacionaliniu Armėnijos architektūros ir statybos universitetu įsteigė žymaus Lietuvos meno istoriko Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo vardo kasmetinį apdovanojimą. Apdovanojimas bus teikiamas mažiausiai 5 ateinančius metus.

   J. Baltrušaitis jaunesnysis (1903-1988) Armėnijoje yra žinomas ne tik kaip Kaukazo regiono pastoracinės architektūros istorikas, 1929 m. ir 1936 m. išleidęs 2 knygas apie Armėnijos ir Gruzijos architektūrą, bet ir kaip veikalo "Antkapių paminklai Julfoje prie Arakso" autorius. Kūrinyje užfiksuoti tūkstančiai iki šių dienų nebeišlikusių khatchkarų (akmeniniai kryžiai), todėl jis turi didelę istorinę vertę.

   Naujienlaiškio prenumerata