Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje skelbiamas karantinas

Sukurta 2020.03.16 / Atnaujinta 2020.03.26 13:04
  Visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje skelbiamas karantinas

  Lietuvoje nuo 2020 kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 13 d. 24 val. yra įvestas karantinas.

  Kelionių rekomendacijos nuolat atnaujinamos Keliauk.urm.lt      |      Naudingi kontaktai

  Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas  +370 5 236 2444      |     WhatsApp: +370 699 83537     |      el.paštas:     [email protected]

  __________________________________________________________________________________________________________

  Daugiau informacijos dėl COVID-19 ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse. „Karštoji linija“ – gyventojai gali konsultuotis telefonu 8 618 79984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai) ir nemokamas telefonas 1808 (tik iš Lietuvos). Valstybinės sienų apsaugos tarnybos informacija http://pasienis.lt.

  Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimti sprendimai dėl situacijos valdymo ir kita informacija apie padėtį šalyje yra pateikta čia.

  Nuo šiol visą oficialią informaciją apie koronavirusą (COVID-19) ir karantiną, taip pat nurodymus ir rekomendacijas visiems gyvenimo atvejams galima rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt. Tai vienintelis pagrindinis interneto adresas, kurį reikia įsiminti, kad nebūtumėte suklaidinti melagingų naujienų skleidėjų ar internetinių sukčių.


  Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2020 m. kovo 14 d. nutarė:

  1. Paskelbti trečią (visiškos parengties) civilinės saugos sistemos parengties lygį.
  2. Paskelbti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje karantiną.
  3. Patvirtinti šį karantino režimą:
  • Dėl judėjimo per sieną ir šalies viduje:

  Uždrausti užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, taip pat asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, ir NATO bei NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius, taip pat nutarimo žemiau nurodytas išimtis ir užsieniečius, kuriems išimtiniais atvejais leidžiama atvvkti į Lietuvos Respubliką atskiru Vyriausybės sprendimu pagal atitinkamos valdymo srities ministro teikimą.

  Sienos kirtimas vykdomas per šiuos tarptautinius sienos kirtimo punktus:

  • Automobilių kelių: Kalvarija– Budziskas, Saločiai–Grenstalė, Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumi, Medininkai–Kamenyj Log, Raigardas–Privalka, Kybartai–Černyševskoje, Panemunė–Sovetsk, Šalčininkai–Benekainys, Lazdijai-Aradninkai;
  • Geležinkelio: Vilniaus geležinkelio stoties, Stasylos-Benekainys, Kena-Gudagojis, Šeštokai-Trakiškės. Valstybės sienos kirtimas, vykdant komercinį ir (ar) tarptautinį krovinių vežimą, papildomai vykdomas per šiuos geležinkelio tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Stasylos-Benekainys, Pagėgiai-Sovetsk, Joniškis-Meitenė, Turmantas-Kurcums, Kybartai-Nesterov;
  • Oro uostų: Vilniaus, Kauno, Palangos ir Šiaulių tarptautinių oro uostų pasienio kontrolės punktus;
  • Jūrų uostų: Pilies, Malkų įlankos, Būtingės naftos terminalo ir Molo pasienio kontrolės punktus.

  Krovininės transporto priemonės, kurių masė didesnė nei 7,5 tonos, nuo kovo 20 d. 1 val. Lietuvos laiku (0.00 val. Lenkijos laiku) negalės vykti per Lazdijų - Ogrodnikų pasienio kontrolės punktą. Visos transporto priemonės, kurių masė yra mažesnė nei 7,5 tonos, ir toliau galės vykti per Lazdijų - Ogrodnikų kontrolės punktą.

  Iki 2020 m. balandžio 13 d. 00:00 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (kovojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus. Supaprastintas asmenų tranzitas iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį  ir atgal per Lietuvos Respublikos teritorija vykdomas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatytomis sąlygomis.

  Uždrausti Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo nuolatinę gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, yra ekipažų ir įgulų nariai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo komercinius tarptautinius visų rūšių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

  Visi grįžusieji ar atvykusieji iš užsienio valstybių į Lietuvą turės privalomai izoliuotis 14 dienų, išskyrus ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų,  bei oficialių delegacijų narius, diplomatus ir specialiuosius kurjerius, dirbančius tranzitiniuose traukiniuose, užsienio valstybių piliečius, tranzitu vykstančius per Lietuvos Respubliką su privaloma palyda (konvojumi) į savo gyvenamosios vietos valstybę, neturinčius COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų (plačiau apie tai – žemiau). 

  Asmenų, grįžusių iš užsienio, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos prašo pateikti informaciją ir užpildyti šią anketą.

  Ribojamas keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas – leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Turi būti taikomos ypatingos saugos priemonės – transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse. Šią nuostatą rekomenduojama taikyti ir vykdant keleivių vežimą viešuoju miesto transportu.

  Draudžiamas kruizinių laivų patekimas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

  Prekių judėjimas neribojamas.

  Rekomenduoti gyventojams viešosiose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

  Asmenys yra įpareigojami:

  parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus, laikytis saugaus kontakto (didesnis nei 2 metrų atstumas ir trumpesnis nei 15 minučių kontaktas), vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų;

  prekybos ir paslaugų vietose, kuriose veikla nedraudžiama, lankytis po vieną šeimos narį.

  Pilnas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo tekstas. (su aktualiais papildymais)

  Naujienlaiškio prenumerata