Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

„Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti kaimyninį žemyną

Sukurta 2018.05.24 / Atnaujinta 2018.05.24 21:24
   „Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti kaimyninį žemyną
   „Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti kaimyninį žemyną
   „Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti kaimyninį žemyną
   „Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti kaimyninį žemyną

   Gegužės 24 dieną tarptautinės Afrikos dienos išvakarėse Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atidarė  tradicinį festivalį „Afrikos dienos 2018“. 

   „Pažinti kaimyninį kontinentą svarbu, nes Europa ir Afrika yra glaudžiai susijusios: viena vertus, susiduriame su bendrais iššūkiais tokiais kaip tarptautinis terorizmas, organizuotas nusikalstamumas, nelegali migracija, su kuriais galime susidoroti tik veikdami išvien. Kita vertus, matome bendras galimybes – stiprinant verslo ryšius, ekonominį bendradarbiavimą su šiuo itin sparčiai augančiu kontinentu, galime siekti abipusiai naudingo darnaus vystymosi ir gerovės“, – sakė L. Linkevičius.

   Renginio metu Lietuvos ultra-maratonininkas Aidas Ardzijauskas dalinosi įspūdžiais  iš Lietuvos šimtmečiui paminėti skirto bėgimo „Dakaras-Vilnius“ Afrikos keliais. Ta proga bibliotekoje pristatyta Gedmino Kropio fotografijų paroda „Bėgimas Dakaras-Vilnius: Afrikos keliais į Lietuvos šimtmetį“, kurioje įamžintos akimirkos iš bėgimo per Afrikos šalis. Lietuvoje gyvenanti etiopė Eskedar Maštavičienė atliko tradicinę Etiopijos kavos ceremoniją. Režisieriaus Richard Pakleppa filmu „Paths to Freedom“ („Keliai į laisvę“) atidaryta Namibijos filmų programa.

   Užsienio reikalų ministerija tarptautinės Afrikos dienos proga, kuri pasaulyje minima gegužės 25 dieną, kasmet organizuoja renginių ciklą „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks daugiau nei dvi savaites - iki birželio 6 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su spalvinga Afrikos žemyno šalių kultūra ir tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva. Nuolat atnaujinamą visų renginių programą galite rasti adresu www.afrikosdienos.lt ir „Facebook“ paskyroje „Afrikos dienos“.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   0925CAR.jpg

   Rugsėjo 25 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Centrinės Afrikos Respublikos (CAR) užsienio reikalų ministras Charles-Armel Doubane Niujorke vykstančios Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu pasirašė bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių užmezgimo.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-9410.JPG

   Gegužės 30 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje vyko jau trečius metus organizuojama tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui?". Informacinių technologijų ir telekomunikacijų, vystomojo bendradarbiavimo, paslaugų plėtojimo, ICT4D tematika ir galimybėmis Afrikoje šiemet susidomėjo beveik 100 dalyvių.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Gegužės 30 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui“. Konferencijos tikslas – paskatinti Lietuvos įmones ieškoti verslo galimybių Afrikoje, kurioje informacinių technologijų ir telekomunikacijų sektorius turi didelį potencialą plėtrai.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   20180522_1709, _G4A0841.jpg

   Gegužės 22 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Užsienio reikalų ministerija, viešoji įstaiga „AfriKo“ ir Krašto apsaugos ministerija surengė viešą diskusiją „Tarptautinės misijos ir operacijos: ką mūsų kariai veikia Afrikoje?“, kurios metu Lietuvos bei užsienio šalių akademikai, diplomatai ir saugumo ekspertai aptarė tarptautinių misijų bei operacijų svarbą Lietuvos užsienio politikai.

   Kultūros renginiai »
   postas eventas 4.jpg

   Gegužės 22–birželio 6 dienomis, minint Tarptautinę Afrikos dieną, kaip ir kasmet, Lietuvos užsienio reikalų ministerija su partneriais rengia „Afrikos dienas“. Renginių lankytojai turės galimybę susipažinti su spalvinga Afrikos žemyno šalių kultūra ir tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

   Kultūros renginiai »

   Naujienlaiškio prenumerata