Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Birštone aptartos Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių perspektyvos

Sukurta 2018.10.05 / Atnaujinta 2018.10.05 10:58
  Birštone aptartos Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių perspektyvos

  Spalio 4-5 dienomis Birštone vyko tradicinis kasmetinis Lietuvos ir Lenkijos intelektualų ir ministerijų atstovų susitikimas, kurio dalyviai aptarė bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, dvišalių santykių perspektyvas, saugumo politikos aktualijas bei ES ateitį.

  Renginio metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir profesorius Vytautas Landsbergis diskutavo apie Lietuvos ir Lenkijos tapatybes, iškilių istorinių asmenybių įtaką dvišaliams santykiams bei jų ateitį.

  „Abiejų šalių nepriklausomybės šimtmečių minėjimas yra galimybė ne tik įvertinti Lietuvos ir Lenkijos santykių būklę, bet ir rasti bendrus vardiklius, abi tautas vienijančius faktorius kuriant bendrą ateitį vieningoje Europoje“, – pabrėžė ministras L. Linkevičius.

  Išsamiose diskusijose Lietuvą atstovavo Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų atstovai, Seimo nariai, akademinės bendruomenės atstovai, kurie susitiko su Lenkijos užsienio reikalų ministerijos ir tyrimų centrų analitikais. Diskusijų pagrindu bus parengtos rekomendacijos dėl Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių vystymo ir bendradarbiavimo regione, ES bei NATO.

  Lietuvos ir Lenkijos apskritojo stalo diskusijos rengiamos kasmet, 2017 metais susitikimas vyko Varšuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  2018-09-28-GP0010-MKSz-kons-pol-lit-003.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 28 dieną lankėsi Varšuvoje, kur su Lenkijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Konradu Szymańskiu aptarė derybas dėl ES daugiametės (2021-2027 m.) finansinės programos, Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES, Baltijos jūros regiono energetikos projektus ir kitus aktualius ES dienotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  20180913URM1743.JPG

  Rugsėjo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  susitiko su į Vilnių darbinio vizito atvykusiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  susitiks su į Vilnių atvyksiančiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi. Susitikimo metu planuojama aptarti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą ES ir NATO klausimais, regioninio saugumo ir santykių su rytinėmis kaimynėmis aktualijas, dvišalių santykių ir infrastruktūrinių projektų plėtrą.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-6477.JPG

  Birželio 13 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių politinės konsultacijos, kurių metu politikos direktorė Asta Skaisgirytė su Lenkijos kolega Cyryl Kozaczewski aptarė pasirengimą NATO vadovų susitikimui, kuris vyks liepos 11-12 dienomis Briuselyje.

  Dvišaliai santykiai »
  33941861_1950203428324780_4399841910512943104_n.jpg

  Gegužės 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos Azijos regiono klausimais.

  Dvišaliai santykiai »

  Gegužės 26 dieną Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius dalyvavo Lenkijos Parlamente vykusioje NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijoje.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata