Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi

Sukurta 2020.09.17 / Atnaujinta 2020.09.17 10:20
   L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi
   L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi
   L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi
   L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi

   Rugsėjo 16 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Mike‘u Pompeo. Susitikime aptarta situacija Baltarusijoje ir regione, aktualūs dvišaliai ir daugiašaliai Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimai.

   L. Linkevičius padėkojo JAV už nuoseklų ir matomą įsitraukimą užtikrinant saugumą Lietuvoje ir visame regione.

   Ministras JAV valstybės sekretoriui perdavė praėjusią savaitę Lietuvos Seimo priimtą rezoliuciją dėl Baltarusijos ir pabrėžė, kad, norint sustabdyti represijas, žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje,  Europos Sąjunga ir JAV turi veikti drauge.

   „JAV ir Europos Sąjunga turi gilinti  bendradarbiavimą, keistis informacija bei sutelkti jėgas dėl vieningo atsako žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje vykdžiusių pareigūnų atžvilgiu”, - sakė L. Linkevičius.

   Ministras taip pat išsakė Lietuvos poziciją ir paprašė JAV paramos dėl Lietuvos pasienyje esančios Astravo atominės elektrinės. L. Linkevičius  pabrėžė, kad šis Baltarusijos projektas vykdomas nepaisant tarptautinių organizacijų saugumo reikalavimų ir rekomendacijų.

   Susitikimo metu pasirašytas Lietuvos ir JAV supratimo memorandumas dėl 5G tinklo.

   Taip pat ministras susitiko su JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininku J.E.Rischu bei Kongreso Baltijos komiteto nariais J.Shimkumi ir D.Baconu.

   Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Diplomatijos žvaigždė” už Lietuvos ir JAV santykių plėtojimą ministras apdovanojo daugiau nei dešimtmetį Lietuvos klausimus kuravusią Valstybės departamento pareigūnę C. B. Werner.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Sausio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su JAV Valstybės sekretoriumi Michaelu R. Pompeo telefonu aptarė aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

   Dvišaliai santykiai »

   Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   XX sale.jpg

   Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   IMG_9321.jpg

   Rugsėjo 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos atstovai su JAV Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Europai Georgu P. Kentu aptarė situaciją Baltarusijoje ir regione, paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei galimybes, kitus aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_0903.jpg

   Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis su JAV Valstybės departamento koordinatoriumi kovai su terorizmu  Nathanu A. Salesu aptarė kovą su tarptautiniu terorizmu, sankcijas su „Hezbollah“ siejamiems asmenims, situaciją Baltarusijoje ir regione, aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

   Dvišaliai santykiai »
   Ministras vizito JAV metu.jpg

   Rugsėjo 17 dieną Vašingtone (JAV) vizitą tęsiantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėju Robertu O’Brienu.

   Dvišaliai santykiai »