Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos iniciatyva ES imasi strateginės komunikacijos stiprinimo

Sukurta 2017.11.13 / Atnaujinta 2017.11.13 16:42
   Lietuvos iniciatyva ES imasi strateginės komunikacijos stiprinimo
   Lietuvos iniciatyva ES imasi strateginės komunikacijos stiprinimo
   Lietuvos iniciatyva ES imasi strateginės komunikacijos stiprinimo

   Šiandien Briuselyje vyko Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdis, kuriame Lietuvos ir partnerių iniciatyva vyko diskusijos apie ES strateginės komunikacijos stiprinimą. Spalio mėnesį Lietuvos, Latvijos, Švedijos, Lenkijos, Čekijos, Jungtinės Karalystės, Rumunijos ir Kroatijos užsienio reikalų ministrai išsiuntė laišką Vyriausiajai ES įgaliotinei užsienio reikalams ir saugumo politikai Frederikai Mogherini, kuriame atkreipė dėmesį į būtinybę stiprinti Europos išorės veiksmų tarnyboje (EIVT) veikiančias Strateginės komunikacijos darbo grupes, ypač su Kremliaus dezinformacija kovojančią Rytų Strateginės komunikacijos darbo grupę.

   „Priešiška Kremliaus dezinformacija skleidžiama plačiai ir dideliais mastais. ES turi nemažai galimybių veikti: stiprinti pozityvią komunikaciją, kovos su dezinformacija pajėgumus, tinkamą bei sklandų finansavimą, diegti šiuolaikines duomenų analizės technologijas, užtikrinti teisinę veiklos bazę. Turime išnaudoti ir bendradarbiavimą su NATO – su bendraminčiais veiksmingiau sieksime savo tikslų“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   Diskusijos metu ministrai pabrėžė poreikį grįžti prie šio klausimo ir įvertinti EIVT Strateginės komunikacijos darbo grupių progresą minėtais klausimais, bei, remiantis EIVT analize nustatyti, kaip šios darbo grupės toliau bus stiprinamos.

   Lietuva jau keletą metų nuosekliai kelia ES strateginės komunikacijos ir Kremliaus vykdomų dezinformacijos kampanijų klausimus ES darbotvarkėje. 2015 metais Lietuva buvo viena iš Rytų Strateginės komunikacijos darbo grupės steigimo iniciatorių.

   Nuotrauka EIVT

    

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata