Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Romos Koliziejus nušvito Lietuvos trispalvės spalvomis

Sukurta 2020.03.11 / Atnaujinta 2020.03.11 10:04
  Romos Koliziejus nušvito Lietuvos trispalvės spalvomis

  Kovo 10 dieną pirmą kartą istorijoje Lietuvos Respublikos vėliavos spalvomis nušvito Romos Koliziejus. Šiuo simboliniu gestu Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

  „Pasitinkame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį. Tą darome parodydami sau, Europai ir visam pasauliui, kad Lietuva yra ten, kur turėjo būti per visą savo istoriją – Europos valstybių šeimoje“, - savo trumpoje kalboje pabrėžė Lietuvos ambasadorius Romoje Ričardas Šlepavičius. Ambasadorius taip pat teigė, kad gyvenimas kartais nepaiso norų ir pateikia nemalonių siurprizų: „Visi puikiai žinome, su kokiais iššūkiais šiandien susiduria Italija ir jos gyventojai. Šios nelaimės akivaizdoje norime pademonstruoti solidarumą su šia šalimi ir Koliziejų apšviesime ne tik Lietuvos, bet ir Italijos vėliavos spalvomis“.

  Dėl ekstremalios situacijos Italijoje, siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui ir atsižvelgus į pastaruosius Italijos Ministro Pirmininko dekretus, Lietuvos istoriniam jubiliejui paminėti skirti renginiai, orkestro „Niko“ ir choro „Langas“ pasirodymas Italijoje buvo atšaukti.

  Lietuvos ambasada Italijoje taip pat prisijungė prie solidarumo akcijos #IoRestoACasa („Aš lieku namie“) ir kvietė žmones likti namuose, o Koliziejaus apšvietimą tiesiogiai stebėti internetu.

  Renginio nuotraukas galima rasti čia, o vaizdo klipą – čia.