Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Varšuvoje dvišalių konsultacijų metu aptarti aktualiausi ES klausimai

Sukurta 2018.10.01 / Atnaujinta 2018.10.01 13:14
  Varšuvoje dvišalių konsultacijų metu aptarti aktualiausi ES klausimai

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 28 dieną lankėsi Varšuvoje, kur su Lenkijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Konradu Szymańskiu aptarė derybas dėl ES daugiametės (2021-2027 m.) finansinės programos, Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES, Baltijos jūros regiono energetikos projektus ir kitus aktualius ES dienotvarkės klausimus.

  Abi pusės pabrėžė, kad Europos Komisijos pasiūlyti sanglaudos ir žemės ūkio politikų finansavimo mažinimo mastai yra nepriimtini, nes dar nepasiekti konvergencijos ES tikslai. Taip pat svarbu užtikrinti regiono infrastruktūrinių projektų – elektros tinklų sinchronizacijos ir geležinkelio „Rail Baltica“ tinkamą ES finansavimą, daugiau europinio dėmesio skirti sausumos sienos apsaugai.

  A. Zananavičius išreiškė susirūpinimą dėl abiejų valstybių kaimynystėje statomos Astravo atominės elektrinės, ypač po 2018 metų ES streso testų rezultatų: „Matome tris didelius Astravo AT trūkumus: nebuvo nagrinėta statybvietės seisminė situacija, nėra tinkamai pasiruošta galimos avarijos šalinimui, elektrinės techniniai saugumo parametrai neatitinka tarptautinių standartų“.

  Lietuvos įsitikinimu, tolimesni ES santykiai su Baltarusija turi būti siejami su konkrečiu progresu, šalinant šiuos trūkumus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_1467.JPG

  Spalio 4-5 dienomis Birštone vyko tradicinis kasmetinis Lietuvos ir Lenkijos intelektualų ir ministerijų atstovų susitikimas, kurio dalyviai aptarė bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, dvišalių santykių perspektyvas, saugumo politikos aktualijas bei ES ateitį.

  Dvišaliai santykiai »
  20180913URM1743.JPG

  Rugsėjo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  susitiko su į Vilnių darbinio vizito atvykusiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  susitiks su į Vilnių atvyksiančiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi. Susitikimo metu planuojama aptarti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą ES ir NATO klausimais, regioninio saugumo ir santykių su rytinėmis kaimynėmis aktualijas, dvišalių santykių ir infrastruktūrinių projektų plėtrą.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-6477.JPG

  Birželio 13 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių politinės konsultacijos, kurių metu politikos direktorė Asta Skaisgirytė su Lenkijos kolega Cyryl Kozaczewski aptarė pasirengimą NATO vadovų susitikimui, kuris vyks liepos 11-12 dienomis Briuselyje.

  Dvišaliai santykiai »
  33941861_1950203428324780_4399841910512943104_n.jpg

  Gegužės 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos Azijos regiono klausimais.

  Dvišaliai santykiai »

  Gegužės 26 dieną Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius dalyvavo Lenkijos Parlamente vykusioje NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijoje.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata