Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje

Sukurta 2020.09.04 / Atnaujinta 2020.09.07 09:25
   Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje
   Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje
   Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje

   Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis susitiko su Estijos naująja ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Prezidentui Gitanui Nausėdai. 

   Susitikimo su Estijos ambasadore metu buvo diskutuojama apie COVID-19 iššūkius ir trijų Baltijos šalių tolesnę laikyseną dėl didėjančio užsikrėtusiųjų skaičiaus, pasikeista nuomonėmis apie šalių bendradarbiavimą Baltijos jūros regioniniuose formatuose,  esamus regioninius saugumo iššūkius.

   Abejų šalių diplomatai pasidalino įžvalgomis apie padėtį Baltarusijoje bei apie Europos Sąjungos laikyseną dėl politinės krizės šioje kaimyninėje valstybėje. Diskusijoje buvo paliesti naujausi įvykiai dėl susidorojimo su pilietinės visuomenės aktyvistais Rusijoje. Estijos ambasadorė pasidalino informacija apie pasirengimą spalio mėnesį įvyksiančiam Trijų jūrų aukšto lygio susitikimui.

   Ambasadorė Kai Karelsson pareigose pakeitė nuo 2016 metų Estijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas ėjusią  Janą Vanaveskį.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Baltijos valstybes11.jpg

   Gruodžio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Latvijos ir Estijos ministrais Edgars Rinkevičs ir Urmas Reinsalu. Ministrai pasveikino naująjį Lietuvos diplomatijos vadovą ir pakvietė artimiausiu metu apslankyti šių Baltijos šalių sostinėse.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   IMG_0456-2.jpg

   Spalio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Rygoje vykusiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime.  Konsultacijų metu buvo aptarti aktualiausi Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimai, Rytų kaimynystės politika, saugumo situacija regione ir Pietų Kaukaze, transatlantiniai santykiai, ES-Kinijos bendradarbiavimas, kova su dezinformacija bei kibernetinio saugumo klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_3039.jpg

   Rugsėjo 28 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson.

   Dvišaliai santykiai »

   Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_20200902_092420_resized_20200902_092549003.jpg

   Rugsėjo 2 dieną vyko užsienio reikalų viceministro Nerio Germano ir Estijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Raivo Küüto bei abiejų šalių diasporos politikos planuotojų konsultacijos.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio lietuviai »