Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
100154_4f4f86192708d915ae40d62947e5a7f9.jpg

Rugsėjo 22 dieną Niujorke užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Armėnijos užsienio reikalų ministru Araratu Mirzoyanu.

Užsienio politika ir diplomatija »
99643_cfd8a5a9bcfa42df5de3959d51065608.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išsiuntė laišką Armėnijos užsienio reikalų ministrui Araratui Mirzoyanui, sveikindamas 30-ųjų Armėnijos nepriklausomybės atkūrimo metinių proga.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_1884.JPG

Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos teritorinės administracijos ir infrastruktūros ministru Gnelu Sanosyanu.

Užsienio politika ir diplomatija »
photo.php.jpg

Rugsėjo 7 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su naujuoju Armėnijos Nacionalinio Susirinkimo Užsienio santykių komiteto pirmininku Eduardu Aghajanyanu. Susitikimo metu buvo aptartas dvišalis bendradarbiavimas, šalies santykiai su Europos Sąjunga (ES), Armėnijos demokratinių reformų darbotvarkė, saugumo situacija regione.

Užsienio politika ir diplomatija »
mano.jpg

Rugsėjo 3 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė oficialiai perdavė Lietuvos Armėnijai rugpjūčio viduryje padovanotų 27 500 dozių Europos Sąjungoje (ES) pagamintų „AstraZeneca“ vakcinų siuntą Armėnijos Nacionaliniam ligų kontrolės ir prevencijos centrui.

Užsienio politika ir diplomatija »
99643_cfd8a5a9bcfa42df5de3959d51065608.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išsiuntė sveikinimo laišką naujai paskirtajam Armėnijos užsienio reikalų ministrui Araratui Mirzoyanui.

Užsienio politika ir diplomatija »
DSC_3458.jpg

Prieš 30 metų, rugpjūčio 14 d., buvo pasirašyta Sutartis dėl Lietuvos Respublikos ir Armėnijos Respublikos tarpvalstybinių santykių. Didžiuojamės, kad Lietuva pirmoji pasaulyje pripažino Armėnijos nepriklausomybę. Mes kartu kovojome už laisvę, o šiandien mus sieja bendros demokratijos ir teisinės valstybės vertybės.

 

Užsienio politika ir diplomatija »
Flag.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino Nikolą Pašinianą pakartotinio paskyrimo Armėnijos Respublikos Ministru Pirmininku proga.

„Praėjusių rinkimų metu rinkėjų suteiktas mandatas parodė tvirtą armėnų tautos paramą reformoms, kurias Jūsų šalis pradėjo per pastaruosius kelerius metus. Siekiant sukurti klestinčią, saugią ir demokratinę Armėniją, nėra alternatyvos demokratiniams principams ir reformoms. Leiskite dar kartą išreikšti Lietuvos pasiryžimą remti Armėniją šiame kelyje. Lietuva visada aktyviai palaikė stipresnius ryšius tarp Armėnijos ir likusios Europos“, – sakoma premjerės sveikinime.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Birželio 25 dieną tęsdami vizitą Pietų Kaukaze Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas ir Bogdanas Aurescu atvyko į Jerevaną, kur susitiko su Armėnijos Respublikos Prezidentu Armenu Sarkissianu ir laikinuoju Ministru Pirmininku, išankstinius parlamento rinkimus laimėjusios partijos „Pilietinis susitarimas“ lyderiu Nikolu Pashinyanu.

Užsienio politika ir diplomatija »
MFA.jpg

Birželio 20 dieną Armėnijoje įvyko išankstiniai rinkimai į Nacionalinį Susirinkimą. Sveikiname Armėnijos piliečius, pasinaudojusius savo balso teise ir aktyviai dalyvavusius parlamento rinkimuose.

Užsienio politika ir diplomatija »
image00007.jpeg

Birželio 20 dieną Armėnijoje vykusius išankstinius parlamento rinkimus stebėjo 17 ESBO ir Europos Tarybos rinkimų stebėtojų iš Lietuvos (tarp jų 5 iš Lietuvos Respublikos Seimo), taip pat bendra Lietuvos ir Čekijos ambasadų Armėnijoje komanda.

Užsienio politika ir diplomatija »
12.jpg

Birželio 17 dieną Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė ir Lietuvos transporto saugos administracijos delegacija susitiko su Armėnijos Teritorinio administravimo ir infrastruktūros viceministru Armenu Simonyanu. Susitikimas vyko įgyvendinant Lietuvos transporto saugos administracijos vykdomą vystomojo bendradarbiavimo projektą „Saugi transporto sistema Armėnijoje“.

Užsienio politika ir diplomatija »
202588195_4750121558337352_8018883485089593163_n.jpg

Birželio 16 dieną Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė kartu su Armėnijos aplinkos viceministre Anna Mazmanyan dalyvavo lietuviškų saulės energijos modulių diegimo ir patirties perdavimo projekto užbaigimo ceremonijoje Širako regione, Getk vidurinėje mokykloje.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
200214435_4741521502530691_9071348431100734459_n.jpg

Birželio 14 dieną Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė dalyvavo lietuviškų saulės energijos modulių diegimo ir patirties perdavimo projekto Arevik meno mokykloje užbaigimo ceremonijoje Armėnijos Siunik regiono Meghri mieste.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »


Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai kelia didelį nerimą pastarosiomis savaitėmis susiklosčiusi padėtis ties Armėnijos ir Azerbaidžano siena. Esame susirūpinę dėl pranešimų apie tarp abiejų šalių ginkluotųjų pajėgų atstovų vykusius susidūrimus, sukėlusius pavojų tiek karių, tiek civilių gyvybėms. Kviečiame abi puses deeskaluoti situaciją, atitraukti karius.  Susitarimas dėl valstybių sienų delimitavimo ir demarkavimo gali būti pasiektas tik taikiu keliu prie derybų stalo, o ne telkiant karius pasienyje. Toliau atidžiai stebime situaciją ir manome, kad žingsniai link deeskalacijos prisidėtų prie Armėnijos ir Azerbaidžano pasitikėjimo stiprinimo bei konflikto sprendimo.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata